Sokan plankolták föl a történetet, nekik mind köszönet. A legjobban az origó ment utána a dolgoknak, ezért a hatékonyság okán csak újraközöljük a cikkük elejét.
Bagóért akarja eladni a német Txtr cég legújabb e-könyv-olvasóját, a Beagle-t. A csupán háromezer forintos áron eladni tervezett eszköz azonban nagyon komoly gyengékkel rendelkezik, így nem kizárt, hogy nagyot fog bukni.
Hiába a világ legelterjedtebb e-olvasója az Amazon Kindle, helyzete nem megingathatatlan. A kütyünek a legolcsóbb verziója is 5-6 keményborítós könyv árának felel meg, a Txtr Beagle-t viszont egy papírkötésű könyv áráért, tíz euróért, vagyis nagyjából háromezer forintért haza lehetne vinni. A frankfurti könyvvásáron a héten bemutatkozó terméket gyártó Txtr cég egy rohammal veheti be az elektronikus könyvet piacát, ha le nem bukik a blöffjével.
A fapados e-könyv-olvasóval a piacot meghódítani kívánó német gyártó trükkjére hamar fény derült: a készülék árát úgy tudta ennyire alacsonyra nyomni a Txtr, hogy a legolcsóbb processzorok egyikét szerelte az olvasóba. A készülék mindössze képek, tehát digitális könyvek feltehetően képfájlként tárolt oldalait tudja megjeleníteni, szöveges dokumentumok feldolgozása már meghaladja képességeit. Memóriából is csupán jelzésszerű mennyiség jutott a Beagle-be: egyszerre öt könyv lehet az eszközön.
Csak egy fekete-fehér képkeret
Az erőtlen alkatrészek magyarázatot nyújtanak arra is, hogy miért van szükség egy okostelefonra is az olvasó használatához. A könyvek áttöltése előtt át kell alakítani a digitális köteteket az e-papír képernyővel szerelt olvasó által emészthető formátumra. A Digital Reader e-könyves blog szerzője azt gyanítja, hogy csak áttételesen igaz, hogy a Beagle támogatja az ismert Epub és PDF formátumokat: valójában a telefon egy egyszerűbb formátumra konvertálja át, és Bluetoothon továbbítja az olvasóra a fájlt.
...
Utolsó kommentek