Kedves barátaim az Úrban, ez most megint egy rövid és szubjektív poszt lesz.
Könyvwarezzel nem most találkozok először, nem is most írok róla először. Vannak határok, meg árnyalatok, ugye, még a szürkének is. Meg van a teljesen fekete, ami mindenkinek fáj, kivéve annak a pár suttyónak, aki a komplett világot képes palira venni.
Történt pedig, hogy egy jó régi és ritka könyvem bizony sérülten került a birtokomba, és nem volt benne az impresszum. És ahogy keresgéltem az illusztrátorát, mit találok? Hát ezt.
Egy csak lengyelül beszélő oldalon egy raklap magyar könyvet, a legótvarabb pdf-be tördelve, kulturált e-könyves formátumról (epub vagy mobi) vagy akárcsak szerkeszthető anyagokról (txt, doc, rtf vagy html) ugye szó nincs. És az 1 mega fölötti anyagokért bizony perkálni kell. Kb. 2,5 zlotyit, ami kb 180 forint. Valakinek lehet, hogy jó üzlet, de a kiadóknak, az olvasóknak, de az egész e-könyv témának biztosan nem. Szabály, hogy nem publikálunk warezoldal-címeket. De miként ez a lengyel lapra települt brigád, én is átléptem egy határt. Aki tőlük "vásárol" anyagot, az azt kapja, amit megérdemel.
Mondjuk kíváncsi vagyok, mi volt a terv? Ki a célközönség? A google translate-tel a világot járó balekok?
Mert az e-könyv nem ez. Nagyon nem. Még a kalózromantikával mentegetett civilszférában sem. Ez a legalja.
Aki meg olvasni akar, de nem akar fizetni, (a MEK-et meg már unja), az nyugodtan böngéssze végig ezt az oldalt. Összegereblyézik és rendszerezik az Amazonon található ingyenes címeket, a saját bevallásuk szerint már 35.000 fölött járnak. A tippért örök hála KTamásnak. Ezt a vérfarkas-szakácskönyvet is ott találtam.
Utolsó kommentek