Fejünkbe vettük, hogy beszámolunk az újdonságokról, amelyek komolyabb nyomot hagynak az e-könyvek piacán. Szerencsére vannak olyan kiadók, akik úgy gondolják, érdemes e picinyke piacra a megszokottól kicsit eltérő újdonsággal megjelenni. Bár nem újonnan érkezettek és nem tartoznak a gazdag óriások közé, tartalomgazda partnerükkel összefogva mégis most ajándékkal érkeztek, mégha ez az ajándék jelképes is.
A DigitalBooks kopogtatott be virtuális ajtónkon és nyújtotta át Magyar Naplóval közös ajándékukat, néhány kortárs verset és egy novellát. Ez önmagában még nem is lenne nagy truváj, azonban a kereskedelmi részre kacsintva három fontos dolog azért feltűnik…
Egyrészt
Van logika az elkötelezettségükben. Nem gondolják kizárni az olvasóközönség „boldogabbik” (mindig „másik”) felét azáltal, hogy csak egyetlen formátumot támogatnak. Ők mind a prc, mind az epub szerelmeseinek kínálnak anyagokat, sőt, egyik-másik könyvük pdf-ben is elérhető.
Másrészt
Ez itt kérem kortárs irodalom, méghozzá a jobbik fajtából. Volt szerencsém beleolvasni a könyvek többi novellájába, illetve verseibe is, és bár a lírai művek befogadásával, átélésével és megértésével kisiskolás korom óta nehézségeim vannak, az egyértelműen kiderül számomra, hogy igen magas minőségű darabokról van szó. Persze igaz, magyar és nem külföldi szerzők műveiről van szó.
Harmadrészt
A DigitalBooks abból az alaptételből indul ki, hogy ha egy mód van rá, ne legyen semmilyen másolásvédelem az általuk gyártott/forgalmazott könyveken. Ha ez a mű eredeti jogtulajdonosa számára nem elfogadható, először igyekeznek az epub, pillanatnyilag egyszerűbben – pontosabban egyáltalán – megoldható védelme felé forszírozni a partnert, és csak ha minden kötél szakad, akkor állnak kötélnek és vállalják be, egyelőre csak a jövőbe mutatóan, a prc (fél) kemény, (fél) puha védelmét.
Az ajándék(ok)
És ha már így a lényeg egy részén túl vagyunk, íme az ajándék, az Év versei 2011 és az Év novellái 2011 egy-egy szemelvénye, amely mindkét formátumban (prc és epub) letölthető a DigitalBooks honlapjáról (a linkeket alant találjátok). Ha pedig valaki kedvet kapott a folytatáshoz, az azonos minőségben, azonos formátumban (sőt, extraként pdf-ben is), a prc tekintetében mindenféle védelem nélkül megvásárolhatja a teljes köteteket a könyv bolti árához képest is parádésan jó összegért: 990 forintért (ez fele annyi, mint egy on-line áruház kedvezményes 2000, illetve 2125 forintos ára).
Ha valaki nem bírna magával és feltétlenül olvasna, az – a téma miatt csak a novellára szorítkozva – megteheti ezt a teljesen más témával, konkrétan a hagyományos borotválkozással foglalkozó, nálunk kétségtelenül (sokkal) magasabb színvonalon írt blogon, a pamacs és pengén – merthogy a kiválasztott novella témája „odaát” többé-kevésbé beleillik az arculatba.
Marketing, mi...?!
Nos, igen. Feltett célunk – még ha nem is gondolunk belőle kacsalábon forgó palotát építeni –, hogy időről időre felhívjuk a figyelmet olyan történésekre, lehetőségekre, amely számotokra, olvasók számára valamilyen előnyt hozhat, például kielégítheti rég fortyogó olvasási vágyatokat. Jó lenne, ha az eladási/letöltési számok nem csak az ingyenesség, és pláne nem az „alternatív” források tekintetében igazolnák a digitális kiadás gondozóját afelől, hogy bizony érdemes ezt az utat (prc és epub, lehetőleg mindkettő [kemény] védelem nélkül) járni. Márpedig ehhez rátok, olvasókra, fogyasztókra, vásárlókra szükség van.
A kiadó zárszava (linkekkel)
„Az ajándék novella (epub / prc) és versek (epub / prc) elolvasása után webáruházunkban olcsón megveheted a teljes könyvet (a linkért klikkelj a borítóképekre).
A kötetek epub formátumban Adobe DRM-mel védettek, de ez ne riasszon el a vásárlástól, mert a használata gyors és egyszerű. A hatszori letöltés azt is lehetővé teszi, hogy ha új olvasóeszközt veszel, azon is megjelenítheted a korábban vásárolt könyveket.
A prc formátum a Magyar Napló engedélyével védelem nélkül tölthető le oldalunkról.
Az igazán kedvező árakat azért alakítottuk ki, hogy mindenki számára elérhetővé tegyük könyveinket.”
Jó szórakozást kívánunk!
Utolsó kommentek