Nem szoktunk csak úgy ukmukfuk hirdetésbe kezdeni, ahogy nem szoktunk könyvajánlókkal sem bíbelődni, mert egyrészt rengeteg van, másrészt pedig nem értünk hozzá. Ahogy a mondás is tartja, én meg a recenzió, az három.
Biztos emlékeztek, pár hónapja kaptunk ajándékba a DigitalBookstól valamit. Ahogy hallom tőlük, a kedves fogadtatás ellenére sem vették meg azóta Dworkyllnak a Ferrarit a csillagokig felugró bevételből. De mást sem, merthogy minimális letöltésszámot regisztráltak az oldalon.
Lett viszont nyáron egy újdonságuk. Belevágtak abba, aminek az életképességében minden más modellnél jobban hiszek (bár a forma még azért finomításra vár, az alapelgondolás mindenképp dícséretes). Egy elsőkönyves szerző néhol sci-fi-be hajló, egyébként nehezen kategorizálható történelmi kalandregényét rendezték sajtó alá mind papír, mind elektronikus kiadás formájában.
Jobb híjján az oldalról ollóztam be a történet rövid kivonatát. Mondhatnám, hogy mindenki olvassa el, aki csak fikarcnyi érdeklődést is mutat a „fiction” irodalomra vonatkozóan, és nem is nagyon lőnék mellé. Pénzbe kerül, de cserébe platformfüggetlen (epub plusz prc) és tényleg jó T. R. Salty könyve, a Bellum Atlantis.
Mary és James régész házaspár a felfedezések rabjai. Míg a férfi előtt Atlantisz rejtélyének megfejtése áll, Maryt az ókori Róma láncolja magához. Életüket e két szenvedély teszi teljessé: szerelem egymás és a munkájuk iránt.
Közel már a cél… ám a válaszok mindig újabb és újabb kérdéseket szülnek.
Mit keres egy jövőbeli eszköz egy feltáratlan római sírban, melyen üzen a múlt a jelennek? Van időutazás? Van sorsunk? Vannak isteneink? Vagy a történelem egy társasjáték csupán, ahol időutazók összecsapásai döntenek ma ismert világunk jövőjéről és a MI SORSUNKRÓL IS!!?
Secundus, római tribunus megpróbáltatásokban és fordulatokban gazdag életét követhetjük nyomon, aki egyik pillanatról a másikra új dimenzióba csöppenve múltból és jövőből érkező társaival – akik közül jónéhányat már ismer – veszi fel a harcot azok ellen, akik megpróbálják megváltoztatni az emberi történelem menetét. Érdemes harcolni? Vagy a katonák csupán egy felettes erő bábfigurái? Az isteneken túl is vannak Istenek?
T. R. Salty bravúros történetében nemcsak mesél, de tanítja is olvasóit. Mindentudó íróként szemezget a történelemből, a suméroktól Egyiptomon át a rómaiakig és modern korunkig; közben mondanivalója korántsem felszínes. Tisztán, pontosan vet számot az emberi létről. Nemcsak kérdez, de válaszokat is ad. Arról, hogy a szerelem, a patriotizmus és a tudni vágyás is univerzális, időn és koron is túlmutató. Arról, hogy az ember mindenre képes, ha igaz célt szolgálhatnak tettei… Sorsunk a végén beteljesedik.
Utolsó kommentek