Naszóval,
bár nagy volt itt a pezsgés novemberben, azért nem felejtettük ám el, hogy van itt nekünk egy kis szépségversenyünk, közönségszavazással és pizzadíjjal. Még nem járt le az idő a szavazásra (és a kommentelésre ;-), és ahogy hallottam, az emelt díjas SMS-ek (ami nekünk nincs) kikunyerálására ilyenkor szokták mindenféle versenyen kívüli, már befutott produkcióval lelkesíteni a közönséget.
Ezért aztán átbogarásztam az archívumomat, hogy milyen érdekesebb e-kiadványok jöttek már szemközt az elmúlt években. Csak hogy lássuk, mi mindenre képes ez a technológia.
Ki mondta, hogy a klasszikusokat nem lehet modernizálni? Érdemes megtekinteni ezt az öt nyelvű La Divina Commediát Dantétól. Ugyan a használt nyelvek nagyobbik felét csak mérsékelten beszélem, de nagyon érdekes a több mint százharminc eredeti Doré metszet.
Mesék régi felfogásban. Ifj. Gál Mózes majdnem száz éve írta meg a Mildi meséit. A mi nagy szerencsénkre a Tarandus és a Digitalboks az újrakiadás mellett döntött, és Pap Kata illusztrációival meg is jelent. Csodaszép darab, nem mellesleg Professzore barátunk keze munkáját is lehet dicsérni.
Mesék új felfogásban. A mai gyerekeknek már nem csak a folyó szöveg és a szines képek jutnak, ha mesekönyvről van szó, a szerencsésebbek konkrétan belematathatnak a történetbe. A Mesemasináról már volt szó blogban, és ha lassan is, de a Mesemasina-gyárban bukkannak fel új dolgok. Érdemes be be nézni, Németh Kriszta és Kálloy Molnár Péter hangja a legcsodálatosabb kiegészítése minden írott szövegnek. Kár, hogy kevés hangoskönyv készül velük.
Ha már paradigmaváltás, nem lehet említetlenül elmenni Máté Bence Láthatatlanul című könyve mellett, ami a GoodBook műhelyéből került ki, és úgy illeszti bele a legújabb technológiákat (HD videó pl.) az ezeréves paradigmába, hogy az még mindig könyv marad.
Az idő meg az ő vasfoga. Nem válik minden arannyá, amihez az Amazon hozzányúl. Volt nekik egy koncepciójuk az újságnak, mint olyannak az újradefiniálására, ez volt a periodical formátum. Kellően izgalmas volt ez a maga idején, elfogadható hátrányokkal. Sajnos utoljára a K3-on nézett ki jól. A blog házi xml varázslója, Ignis készített olyan segédeszközt, amivel fehér ember is tudott ilyet gyártani. Én is elkövettem egyet, ez lett Baráth Kati novelláskönyve. Igazából ez az egyetlen olyan publikáció, aminek (a béta szakaszon sosem átjutó) formátuma fölött eljárt az idő.
A szép (csúnya) jövő. Erre az anyagra csak nemrég bukkantam. Mivel alapban nem nagyon olvasok sem képregényt, sem tabletet, ezért először finoman szólva is szkeptikus voltam. Viszont "belemerülve" teljesen magával ragadott. Nagyon szépen rajzolt (néha finoman animált) képek, rendes színészek által felmondott narráció, a képregényekhez képest epikus mennyiségű (és szintén roppant látványosra konfigurált) háttérinformáció. Az augmentáltvalóság-kiegészítő meg egy izgalmas ajándék az anyag mellé. Mindenképpen megéri az árát.
A lista természetesen folytatható. Ha valaki találkozott még izgalmas anyagokkal, az ossza meg velünk nyugodtan a hozzászólások között. Előre is köszönjük a műfaj nevében.
Utolsó kommentek